Lietuvos šokėjai sezoną pabaigė Kėdainiuose

Abi praėjusio savaitgalio dienas Kėdainių arenoje vyko tarptautinės sportinių šokių varžybos „Kėdainiai Open 2024“. Šiemet toks renginys mūsų mieste buvo surengtas jau 15-ąjį kartą. Šokėjai čia varžėsi dėl Lietuvos sportinių šokių federacijos nacionalinio reitingo taškų ir dėl Pasaulio sportinių šokių federacijos pasaulio reitingo taškų.

„Jau kelerius metus mes surengiame paskutines sezono varžybas Lietuvoje. Todėl stengiamės, kad renginys nebūtų tiesiog paprastos varžybos – norime, kad šokėjai pajustų tikrą šventinę atmosferą. Iš kitos pusės, paskutinės sezono varžybos yra svarbios ir tuo, kad jos yra įskaitinės Lietuvos reitinge ir lemia, kurie šokėjai pateks į šalies reitingo rinktinę, turės galimybę vasarą su šia rinktine pasitreniruoti stovyklose.“ – pasakojo vieni iš renginio organizatorių, sportinių šokių studijos „Dance4Fun“ vadovai ir treneriai Gintarė ir Tomas Slausgalviai.

Organizatoriai dėkojo visiems, kas prisidėjo prie varžybų rengimo: „Tos pagalbos sulaukėme labai daug, tad tikrai esame nepaprastai dėkingi ir suvažiavusiems šokėjams, ir jų tėvams, ir treneriams, ir rėmėjams, ir visai dirbusiai komandai, nes darbų buvo daug – ir didelių, ir mažesnių, bet puikiai komandiškai viską atlikome!“ Džiaugdamiesi ir pagaliau galėdami atsipūsti po ilgo organizacinių darbų maratono, Gintarė ir Tomas Slausgalviai žadėjo, jog varžybos sugrįš ir kitais metais.

O šie metai Kėdainiuose buvo sėkmingi mūsų šalies sportininkams. Medaliai ir taurės buvo išdalinti beveik 60 kategorijų šokėjams – nuo pačių mažiausių pradedančiųjų iki patyrusių senjorų.

Galimybė varžytis dėl Pasaulio sportinių šokių federacijos reitingo taškų buvo sudaryta šešių kategorijų sportininkams. Suaugusiųjų Kylančių žvaigždžių standartinių šokių kategorijoje nugalėtojais tapo šokėjai iš Kauno Domantas Balevičius ir Dominyka Brantaitė, o Lotynų Amerikos šokių varžybose nugalėjo Italijos sportininkai Emanuele Crescenzi ir Arianna Tullio. Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo taip pat kauniečiai Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė, o Lotynų Amerikos šokių nugalėtojų taurė iškeliavo į Vilnių, ją išsivežė Klaidas Virbickas ir Anastasia Rušmanė. Jaunių grupės standartinių šokių programos nugalėtojų laurai atiteko Taurui Grigaliūnui ir Smiltei Barysaitei, kurie atstovauja Vilniaus ir Kauno klubams, o Lotynų Amerikos šokių programos nugalėtojų vardais džiaugėsi vilniečiai Radvilas Sakalauskas ir Emilija Mackevič.